7 Најдобри VPN за torrenting за 2020 година; Тестирано (100% безбедно)

Најдобра VPN за torrenting

Дали торенувате без VPN? Не ги слушнавте вестите? Постојат огромни казни за фаќање порој. Ако не користите VPN или кој било друг вид безбедносна алатка додека користите torrent клиент, ризикувате федерални казни, граѓански тужби, па дури и затворско време.

Да, тој последен филм што толку успешно го преземавте може да ве затвори. Па, како да избегате од оковите на законот? Па, VPN-овите нудат многу потребна заштита. Каква заштита?

  • VPN може да ја пренесе вашата IP-адреса во земја во која торенувањето е легално или има помалку строги закони (Швајцарија)
  • VPN го крие вашиот сообраќај од вашиот провајдер на Интернет услуги
  • VPN ви дозволува пристап до ограничени веб-страници во вашиот регион

Бидејќи сите ВПН прават иста работа, зошто дури и да пречи да го прочитате овој список? Па, затоа што моите сограѓани, иако сите ВПН служат со иста цел, сите не се еднакви. Некои се подобри од другите и нудат повеќе функции или функционалност.

Значи, тука имаме неколку од најдобрите VPN кои нудат најдобри брзи брзини и не дозволувајте владите момци да ве најдат. Да започнеме, зарем ние?

продолжи да читаш

7 најдобри VPN за Kodi; Безбедни и супер брзи VPN-а од 2020 година

Најдобра VPN за Kodi

Кој не ги сака театрите? Секако, сите правиме, но филмовите честопати се скапи. Оттука, ние го имаме Kodi што ви дозволува да ги пристапите сите омилени услуги за стриминг на медиуми на едно место и го донесува театарското искуство директно во вашата дневна соба. Но, секако она што е добро може да биде подобро.

Во оваа ера, поттикната на Интернет, границите станаа замислени. Постои зголемена побарувачка кај корисниците за пристап до мрежите на странски држави за да уживаат диверзифициран простор за забава без да се жртвува безбедноста.

Постојат некои закони за цензура во некои земји кои забрануваат одредени страници. Оттука, набавивме некои од најдобрите VPN услуги што ви овозможуваат пристап до ограничени страници и услуги од кој било уред, исто како и Kodi. Започнување со списокот со…

продолжи да читаш

7 CouchTuner Алтернативи во 2020 година (Да се ​​водат филмови бесплатно)

CouchTuner Алтернативи

CouchTuner беше место за емитување на ТВ-шоуа. Не дека страницата е спуштена или што било, туку стана малку претерано и населено со досадни реклами. Со кликнување на копчето за автоматско копче за репродукција, се отвора јазиче или се појавува реклама во која се тврди дека ќе заработите повеќе пари или ќе ја согорите целата своја маст.

Ние не ви кажуваме да шутнете CouchTuner севкупно, но да се биде свесен за неколку добри опции при рака е секогаш одлично. Значи, тука имаме неколку страници кои се слични на CouchTuner но помалку за никакви реклами и / или само ТВ-емисии.

продолжи да читаш

5 најдобри Android VPN за 2020 година (тестирано)

Најдобри VPN за Android

Како на 2019, Андроид останува да биде најкористениот мобилен оперативен систем како подсистем на Linux и огромно мнозинство од 5.1 милијарди корисници кои доаѓаат од мобилни телефони. Иако компјутерите се најпосакувана платформа, мобилниот стана најпопуларен начин за пристап до Интернет заради неговиот фактор на форма.

Поради таков огромен бум во пристапот до Интернет низ целиот свет, Мобилниот (особено андроид) има зголемена побарувачка за VPN услуги, како неговите компјутерски колеги. Ние го нагласуваме „Андроид“ во овој напис заради неговата стабилна и природа со развој на отворен извор.

Значи, пристапот до Интернет на јавно место за WiFi или достигнување на веб-страница во земја со зголемена цензура е подеднакво ранлива на телефон, како и на компјутер. Оттука, составивме список со 5 од најдобрите VPN-и за безбедно пребарување на вашиот паметен телефон.

продолжи да читаш

6 најдобри страници, слични на FMovies, за гледање филмови и ТВ-шоуа

Најдобри страници, слични на МВР

Fmovies е веб-страница (или според Википедија, серија страници) кои ви овозможуваат пристап до неограничени филмови и ТВ-шоуа за гледање, проследување, па дури и преземање. Можете да најдете филмови по жанр, највисоко рангирани, азбучно, па дури и да пронајдете регионални филмови за вашата земја.

Звучи одлично, нели? Не целосно. Како и многу бесплатни услуги, Fmovies заработува пари преку реклами. Не до тој степен што страницата е целосно неупотреблива, но е доволно за да се наруши прелистувањето низ страницата. Користи еден од оние трикови „Кликни тука“ што ве пренасочуваат од страницата.

Па, што е решението? Дали има други страници што нудат бесплатен стриминг? За среќа, Фмовиш не е крај на светот. Постојат одредени алтернативи кои нудат слични услуги и одлики за Fmovies, но со помалку или без реклами. Кои се овие страници што ги прашувате? Ајде да ги провериме:

продолжи да читаш

9 најдобри VPN за Netflix: Тестирано; Безбеден за употреба (2020)

Најдобра VPN за Netflix

До моментот кога ќе завршите со читање на написот, гигантската компанија за конгломерат со конгломерат што обично ја поврзуваме за време на викендите со заладувањето Netflix, би преминал во друга пресвртница, достигнувајќи или ја зголемил својата корисничка база за уште неколку илјади.

Нема сомнение дека Netflix е на врвот на врвната забава сега. Назад кога физичката продажба на хардвер се предвидуваше дека е крај на сите медиуми, стримингот нешто што никогаш не се предвидуваше да добие влечење, Netflix видов можност.

продолжи да читаш

AirVPN Преглед: Дали е овој воздух на VPN безбеден за дишење? Ајде да дознаеме…

AirVPN преглед

AirVPN е мал VPN што ја достигна својата 10-годишнина оваа година.

Можеби или можеби не сте слушнале за тоа, но дефинитивно не е толку познато.

И покрај тоа, таа има силна репутација за добра во приватноста.

Всушност, AirVPN е основана и управувана од коалиција активисти и хакери кои многу се грижат за приватноста преку Интернет и сè уште ја промовираат преку други активности.

Па се чини ветувачки!

Но, дали е добро за вас? Дали е лудо скапо, или тешко е за употреба? Зошто не сте слушнале повеќе за тоа, ако се работи толку долго?

Јас лично тестирав AirVPN во длабочина, и добив многу работи да кажам за тоа.

продолжи да читаш

9 Најдобар ExtraTorrent Алтернативи во 2020 година (безбеден за употреба)

најдобрите ExtraTorrent Алтернативи_

Што е ExtraTorrent?

Во лаик, ExtraTorrentпребарувач кој им овозможува на корисниците да преземаат разни филмови, игри, апликации и многу други работи за нивна забава или употреба. Највпечатлива карактеристика за ExtraTorrent е дека тоа е корисничка база, која се движи од дете (за едукативни цели) до софтверски инженер (за работа).

сајтови како ExtraTorrent и ThePirateBay се здобија со огромна популарност кај корисниците бидејќи им овозможуваат да преземаат бесплатни торенти.

Историја на ExtraTorrent

ExtraTorrent е основана во 2006 година од страна на поединец кој бил администратор кој работи под алијасното име SaM. По завршувањето на 10-годишнината од веб-страницата, тие започнаа тема на славни лица со натпревар што се одржува низ којшто од корисниците беше замолено да ги погодат повеќето преземени филмови.

продолжи да читаш

5 најдобри VPN за Австралија: Доверлив, безбеден и брз (2020)

5 најдобри VPN за Австралија

Дали доаѓате од земја долу? Дали сте загрижени за вашата безбедност, безбедност и приватност на Интернет? Дали барате сигурни VPN за вашиот компјутер и мобилен уред? Ги имаме само вистинските опции за вас.

Нема сомнение дека Австралија е подеднакво ранлива на компјутерски криминал, сајбер-напади, кражба на податоци / истекување, ограничена цензура на страниците како и секоја друга земја. Загриженоста за безбедност на Интернет завзеде многу повеќе приоритет во изминатите неколку години од кога било досега.

Оттука, тука се и 5 одлични VPN услуги за Аузите:
продолжи да читаш

Mullvad Преглед на VPN: Прочитајте ги добрите и лошите страни пред да го купите!

Mullvad Преглед на VPN

Mullvad не е нов учесник на пазарот на VPN: тој беше лансиран во март 2009 година, така што е наскоро да ја прослави својата 11-годишнина.

Но, и покрај тоа што е околу една деценија, никогаш не било една од најпопуларните VPNs.Зошто е тоа?

Дали остана во бизнисот на конкурентен пазар затоа што е скриен скапоцен камен, или недостасува во сериозни области што го спречуваат тоа да оди на мејнстрим?

Па, пробајќи Mullvad ВПН, имам многу да кажам за тоа!

Да започнеме со добрите работи:

продолжи да читаш